O nas

Działamy tu i teraz i gramy kartami, które mamy. Naszym celem jest skuteczność.

Więcej o nas

Od 10 lat jesteśmy rodzicami. Mamy synka i córeczkę. Spodziewamy się kolejnej pociechy.

Najważniejsze dla nas jest wychowywanie dzieci w poczuciu równości i miłości bezwarunkowej. Uważamy, że dzieci zasługują na szacunek, tak jak każdy inny człowiek na świecie.

Wiedza

Do działania zainspirowały nas publikacje pań Adele Faber i Elaine Mazlish.

Wiedzę czerpiemy głównie z książek i publikacji na temat świadomego wychowywania dzieci oraz wymiany doświadczeń z innymi rodzicami.

Stawiamy na wiedzę praktyczną, a nie tylko na badania i wyniki w liczbach.

Jesteśmy inżynierami. Całe nasze dotychczasowe życie zawodowe związane było z szukaniem rozwiązań problemów na podstawie zależności przyczynowo-skutkowej oraz ich wdrażaniu.

Każdą wartościową wskazówkę testujemy w praktyce, zarówno w naszej rodzinie, jak i u innych.

Doświadczenie

Obecnie stosowane metody trafiły do naszej rodziny w momencie, kiedy na świat przyszło nasze drugie dziecko i zauważyliśmy, że to, co robiliśmy do tej pory nie przynosi efektów jakie byśmy chcieli.

Oboje byli mali (2,5 roku i 6 miesięcy) i reagowali na siebie bardzo emocjonalnie, wręcz agresywnie.

Naszym marzeniem było cudowne wspólne życie naszych dzieci, pod jednym dachem. Chcieliśmy, żeby żadne z nich nie obwiniało siostry ani brata, o to, że nie może żyć tak, jak chce, że musi dla drugiego z czegoś rezygnować.

Po sprawdzeniu pierwszej alternatywnej, przeczytanej wskazówki i natychmiastowych efektach, zaczęliśmy testować kolejne.

W taki sposób zdobyliśmy umiejętności, które tworzą cały sposób komunikacji i budowania relacji z naszymi dziećmi.

Ostatnie 12 lat pracowaliśmy jako inżynierowie w branży motoryzacyjnej m.in. dla takich marek jak Mercedes, Volkswagen, Porsche, Audi itp.

Prowadziliśmy analizy mające na celu dotarcie do przyczyn źródłowych problemów. Innym aspektem naszej pracy była optymalizacja procesów produkcyjnych.

Te umiejętności skutecznie wykorzystujemy, aby sprostać wyzwaniom w naszym domu i życiu.

Wykształcenie

Joanna. Mgr inż. fizyki technicznej. Absolwentka Politechniki Poznańskiej i stypendystka Uniwersytetu Technicznego w Cottbus (Niemcy).

Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Projektem, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Certyfikowany audytor u dostawcy motoryzacyjnego.

Jędrzej. Mgr inż. mechaniki i budowy maszyn. Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego stypendysta Uniwersytetu Technicznego w Cottbus (Niemcy).

Zainteresowania

Uwielbiamy czytać książki, tańczyć, podróżować, wspólne gotowanie i fotografię. Lubimy zabawy z dziećmi, gry planszowe, wspólne spacery czy wycieczki do zoo. Dużą frajdę mamy oglądając razem bajki.